Kvalita

Pro dodávky zákazníkům vybírám to nejlepší dřevo z…

Materiál

řádně proschlé, lepené a svrtané, natřené, aby skříně vydržely.

Zpracování

I koupelnové skříňky jsou odolné vůči vlhkosti.

Na rozdíl od příbuzného tesařství pracuje truhlář s prkny a hranoly, případně s dýhami. Dřevo ke své práci získává na pile. Typické pracovní úkony jsou řezání, hoblování a broušení, dlabání čepů a čepování, klížení a lepení, dýhování a lakování. V moderní době k tomu přistupuje ohýbání, frézování a další nové techniky.

Materiály pro truhlářská díla
Rostlé dřevo (masiv). Tradiční truhlařina, často z tvrdého dřeva. Dnes se tento způsob používá u replik starého nábytku („nostalgie“), protože je nákladný a nábytek z tvrdého dřeva je těžký. Zato se obnovuje výroba masivního nábytku z měkkého dřeva („rustikál“): borovice, modřín, smrk.
Laťovka, deska, slepená z latí z měkkého i tvrdého dřeva, často laminovaná dýhou, překližkou, lamino deskou atd. Umožňuje zpracovávat i méně kvalitní dřevo a může mít i kvalitní povrch jako masiv.
Překližka, vrstvené a lepené dřevo, stejně pevná ve všech směrech, nekroutí se a nepraská ani ve velmi suchém prostředí.
Z nových hmot – na trhu je nepřeberný výběr laminátových desek a dřevotřísek. Výrobky jsou levnější a někdy i lehčí, ale také méně kvalitní.

Historie

Trůn faraona Tutanchamona
Truhlářství je velmi staré řemeslo, které dosáhlo neobyčejné dokonalosti už ve starověkém Egyptě a v Římě. Tradiční truhlářské nářadí (dláto, pila, hoblík atd.) je také známo už od starověku. V Evropě se truhláři rozšířili v raném středověku, když si knížecí dvory začaly na hradech zařizovat interiéry nábytkem (stoly, lavice, postele a truhly). Od poloviny 13. století se rozvinulo truhlářské řemeslo ve velkých městech, kde truhláři zhotovovali vybavení měšťanských domů. Podle toho, který druh nábytku v dané době převládal, se truhláři někdy nazývali také stolaři.

Truhlář samostatně vyrábí a opravuje nábytek, průmyslové výrobky ze dřeva, stavebně-truhlářské výrobky a konstrukce. Konstrukční materiál zpracovává vysoušením, plastifikací a laminováním. Vybírá vhodný materiál, rýsuje, rozměřuje a rozkresluje jednotlivé truhlářské prvky. Ručně i strojně opracovává jednotlivé prvky, ať už ze dřeva nebo připravených polotovarů na bázi dřeva nebo umělých hmot (řezáním, hoblováním, broušením, vrtáním nebo frézováním). Vytvořené výrobky včetně beden, palet a sudů montuje i demontuje, jakož i opravuje v celém rozsahu truhlářských výrobků.

Proč nábytek od nás?

  • kvalitní výroba nábytku na míru dle vašich představ
  • osobní přístup ke každému zákazníkovi
  • vysoká odbornost našich pracovníků
  • špičkově a moderně vybavená dílna se zázemím
  • ZDARMA zaměření a kalkulace
  • velmi příznivé ceny

Zajištujeme také externě montážní služby nábytku a kuchyní (IKEA, ASKO, SKONTO).

Jsme zakázkové truhlářství s bohatými zkušenostmi…

zakázkové truhlářské výrobě máme dlouhodobé a bohaté zkušenosti. Naše vlastní zakázková výroba v Liberci a nyní i v Praze se rozvíjí od roku 1992. Od té doby rozvíjíme výrobu používáním stále novějších truhlářských technologií. Spojením dlouholetých zkušeností s tradičními i moderními technologiemi výroby, které zpracování dřeva vyžaduje, dosahujeme skvělých výsledků v odolnosti, trvanlivosti i skvělém designu všech výrobků. Nejsme a ani nechceme být konkurencí mnoha velkých firem a prodejců nabízejících neoriginální výrobky,které pocházejí z typizované a sériové výroby, z levného dovozu, kdy cena odpovídá kvalitě.

Spokojenost našich zákazníků se zakázkovou truhlářskou výrobou

Individualní přístup k zákazníkovi umožňuje uspokojovat i ty nejnáročnější požadavky a realizovat rozsáhlé dodávky výrobků na míru.

Spektrum naší zakázkové truhlářské výroby

V našem truhlářství vyrábíme v různých cenových relacích dle přání zákazníka. Veškerou práci provádíme na základě ucelených zakázek.

Ceny

Ceny jsou individuální. Záleží na použitém materiálu, jeho množství a provedení, na složitosti vyráběného kusu nábytku a na dalších aspektech.

vzdělání

Vyucny list pro nábytkářeLenka Matouškováodeslánopřed 3 minPro výrobu nábytku

Je to odborník. od malička se věnuje své profesi a jezdil si pro zkušenosti i po Evropě

Fotky z dílny

Kolik stojí návrh architekty?

5-10 let záruka (podle materiálu)

návrh, zaměření, služby architekta, montáž a doprava součástí, cenové nabídky, profesionalita, vstřícný přístup

Menu

Co jste poslali vy:

galerie

kuchyně vč. jídelních stolů
ložnice
koupelny
obývací pokoje
předsíně a věšáky
komody a ostatní nábytek
komerční prostory
dveře
schody

menu ?

kuchyně
– návrh
– materiál
– pracovní desky
– kování a doplňky
– realizace na klíč (možnost spotřebičů a obkladů)
interiér
– ložnice (+ postele)
– koupelny
– pracovny
– dětské pokoje
– předsíně a věšáky
Poslali jste
včera
můj návrh:

návrh menu

kuchyně
– jídelní stoly (nebo bude součást kuchyně)
– pracovní desky (nebo bude součást kuchyně)
ložnice
– postele (nebo bude součástí ložnice)
– komody a ostatní nábytek (nebo bude součástí ložnice)
koupelny
obývací a dětské pokoje
pracovny
další nabídka
– předsíně a věšáky
– kování a doplňky
– dveře
– schody
– komerční prostory (má to tu být?)
zpracování (předpokládám, že zpracování se týká všech prostor, nejen kuchyně?)
– návrh
materiál
– realizace na klíč (možnost spotřebičů a obkladů)

vždycky by to byla stránka, kde by bylo nějaké povídání, i příklady z praxe s fotkami (kde je to možné), případně nahoře/dole seznam spokojených zákazníků a tak… Přijde mi to lepší a osobitější než mít na každé stránce 4 věty a pak sálodlouhou fotogalerii. A přidělit ty fotky konkrétní sekci.
vždy je problém udělat na začátek menu, když nemám text… protože to menu se hodně mění s obsahem. Je spíš třeba vyřešit obsah a plnit ho do stránek a menu podle toho měnit, ono se to srovná samo.
začnu tam pomalu dávat fotky, je třeba dodat mi nějaký text (aspoň stručně, věty z toho udělám), a postupně to bude do menu přibývat.